Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne wykorzystują promieniowanie słoneczne do podgrzewania czynnika roboczego krążącego pomiędzy panelami na dachu, a wymiennikiem ciepła. Uzyskana energia cieplna może być wykorzystana do ogrzewania wody użytkowej, ogrzewania pomieszczeń albo podgrzewania wody w basenach. 

System kolektorów słonecznych jest przydatny wszędzie tam, gdzie jest duże zużycie ciepłej wody, np. w domach jednorodzinnych, fermach zwierząt gospodarskich, przedsiębiorstwach, pensjonatach, hotelach, campingach, obiektach sportowych. Podłączenie kolektorów do układu centralnego ogrzewania pomaga w całorocznym dogrzewaniu domów jednorodzinnych. Jeśli zastosujemy je w obiektach, które nie są zamieszkiwane przez cały rok (domki rekreacyjne, dacze) skutecznie przyczynią się do obniżenia ich zawilgocenia i powstawania pleśni. W okresie zimy dogrzewanie słoneczne podniesie temperaturę wewnątrz obiektu i będzie chronić przed przemarzaniem ścian.

Prawidłowo zaprojektowany system kolektorów słonecznych może obniżyć koszty podgrzewania wody użytkowej o 90 %, koszty ogrzewania pomieszczeń o 30-40% (przy zastosowaniu próżniowych kolektorów rurowych nawet 70-80%), a koszty ogrzewania wody w basenie o 100%.

Najważniejszą zasadą jaką należy kierować się przy wyborze odpowiedniego zestawu kolektorów słonecznych
jest ich jakość. W naszej ofercie posiadamy wyłącznie kolektory wiodących i renomowanych producentów jak: Hewalex, Wolf, Ariston czy Vaillant Instalacja zbudowana na tych podzespołach zapewni Ci komfort i oszczędności, których tak oczekujesz!
Dodatkowo każdy zamontowany przez nas układ solarny oparty jest w całości na miedzi – co jest już rzadkością na rynku technologii słonecznych.
Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości systemu kolektorów słonecznych, to oferowane przez nas systemy są idealnym rozwiązaniem.