W nowoczesnym domu powinna znaleźć się wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna, najlepiej z odzyskiem ciepła. Zapewnia ona stałą, niezależną od warunków atmosferycznych wymianę powietrza.
Instalacja taka składa się z kanałów nawiewnych i wywiewnych połączonych z centralą wentylacyjną. Jest to rekuperator w którym dodatkowo następuje odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego.
Właściwą temperaturę w pomieszczeniach zapewnia natomiast klimatyzator.  Nowoczesne klimatyzatory chłodzą latem, a ogrzewają w zimę dzięki wykorzystaniu pompy ciepła.
Temperatura oraz jakość powietrza we wnętrzach ma duży wpływ na samopoczucie przebywających w nich ludzi. Nowoczesna rekuperacja i klimatyzacja, zadba o to, żeby o każdej porze dnia i nocy cieszyć się świeżym powietrzem, nie rezygnując przy tym z komfortu cieplnego.

Wszystkie te urządzenia zużywają energię elektryczną. Jej koszt możemy znacząco obniżyć posiadając instalację fotowoltaiczną Wytworzona dzięki fotowoltaice energia elektryczna, obniży znacząco koszty działania rekuperatora i klimatyzacji.
Nasza firma współdziałając z najlepszymi i sprawdzonymi firmami z branży klimatyzacji i wentylacji wykonuje kompleksowo wszystkie te instalacje.